Блог

Як визначити та видалити погані беклінки на сайті [Чеклист 2019]

як боротись з неякісними беклінками

З кожним Google Update будь-які маніпуляції для покращення ранжування сайту можуть стати фатальними для Вашого ресурсу. Особливо гостро це питання постає, коли мова заходить про зворотні посилання на сайт, адже щоб не довелося відчути весь біль санкцій пошукового робота та гніву “пінгвіна”, сайт донор має максимально відповідати потребам ресурсу, що просувається.

Аналіз зовнішніх посилань на сайт: На що слід звертати увагу?

Перевірка сайту на надійність передбачає всесторонній аналіз, де серед основних факторів можна виділити наступні:

 • Заспамленість ресурсу – сюди можна віднести ті сайти, де вхідні посилання на сайт поступаються вихідним у рази. Це може свідчити про те, що сайт заробляє продаючи бек-лінки, а це суперечить білим методам просування у SEO, тому несе негативний ефект.
 • Низький траст сайту – сайти, де показники Ahrefs Rank & Domain Rating (метрика Ahrefs), Domain Authority (метрика Moz) є низькими, а трафік відсутній, або ж мінімальний, не порадують нічим хорошим, а вага цього “шлаку” тягнутиме на дно і сайт-акцептор.
 • Тематичність ресурсу – не менш важливо, щоб зовнішні посилання на сайт виглядали природньо, а значить відповідали тематиці сайту, де вони розміщені, або ж були наближені до неї. Зазвичай на популярних веб-сайтах не тематичні посилання видаляються модератором, а от погані сайти рідко модеруються, тому і ведуть на масу різних ресурсів, що шукають легких методів просування, тому краще не ставати поруч із ними на цей сумнівний шлях, бо як то кажуть “Скажи, хто твій друг, і я скажу, хто ти”.
 • Follow & Nofollow links – надмірна кількість dofollow посилань може свідчити про маніпуляції з боку власника сайту, тому варто перевірити беклінки на співвідношення одного до іншого, де перевага має бути за nofollow посиланнями.
 • Анкор лист – якщо беклінки переважно комерційні, або анкорні посилання значно переважають над безанкорними, це також явний сигнал про їх штучне нарощення. Створювати посилання потрібно так, щоб це виглядало органічно і могло привабити реальних користувачів, а не санкції.
 • Профіль посилань – також варто перевірити беклінки на їх різноплановість, адже однотипні посилання видають шлях, яким просувається сайт. Урізноманітнюйте зворотні посилання, це додасть ефект органічності.

Алгоритми пошукових систем постійно удосконалюються і можуть відслідкувати всі вищевказані елементи, тому своєчасна профілактика може убезпечити від ризику потрапити під фільтр.

Як знайти погані беклінки та які сервіси можуть у цьому допомогти?

Знайти посилання на сайт та провести аналіз зовнішніх посилань можна з допомогою сервісів Ahrefs, MOZ, Serpstat, SEMrush, тощо.

Ahrefs

З допомогою afrehs seo toolbar можна провести аналіз посилань на сайт, перевірити беклінки, провести аналіз домену та перевірити параметри сайту. Ахрефс зручний у використанні та має додаткові опції. Проте, якщо Ви шукатимете ahrefs безкоштовно, то навіть пробна версія потребує оплати.

Link Explorer від MOZ

З допомогою Link Explorer можна перевірити сайт на посилання, відслідковувати їх, а також створити статегію по лінкбілдингу та контролювати свій прогрес.

Serpstat

Аналіз посилань в Serpstat дозволяє перевірити вихідні посилання та їх кількість, загальну кількість унікальних IP-адрес і багато інших показників.

SEMrush

SEMrush дозволяє оптимізувати пошук та перевірити зворотні посилання, а також завантажити результати у зручній таблиці.

Як позбутися поганих беклінків?

Коли перевірка посилань на сайт завершена, а серед отриманих результатів є посилання на підозрілий сайт, то варто чим швидше їх позбутися.

Як видалити посилання і убезпечити себе від потрапляння під фільтр? Вебмастер гугл передбачив можливість відмови від недоброякісних беклінків з допомогою disavow tool. Схема використання даного тулу досить проста:

 • Створюємо файл .txt з кодуванням UTF-8 (назва не важлива, але бажано англійськими літерами).
 • Додаємо перелік доменів для відхилення без https/http, де кожен домен має починатися з нового рядка.
 • В Search Console знаходимо панель “Відхилення посилань”.
 • Додаємо згенерований документ з недоброякісними доменами та відправляємо на відхилення.
 • Чекаємо результат.

Даний гугл вебмастер тул не видаляє посилання на сайті, але ці ресурси не впливатимуть на ранжування вашого сайту. Також варто відзначити той момент, що після того, як додати посилання в гугл Disavow, їх відхилення може зайняти тривалий відрізок часу, тому різкий спад не передбачається, це реалізовано задля уникнення маніпуляцій з боку адмінів. Паралельно процесу відхилення можна накопичувати беклінки з трастових ресурсів.

Володіючи загальними принципами розуміння того, як перевірити посилання, Ви маєте можливість вберегти Ваш сайт від санкцій і розвиватися у вірному напрямку. Обирайте надійні шляхи та перевірені методи, а також читайте наш блог із завжди актуальною, а головне перевіреною інформацією!

| Нові технології | Переглядів 14

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *